Zombie #1
81.0.217.179:27252
zm_army_tn_beta3
12/32
COD:MW #1
81.0.217.177:27381
de_blue
1/10
1v1 ARENA #1 NOVÉ
82.208.17.105:27194
am_warehouse2_kat
7/32
Mirage Only #1
82.208.17.109:27133
de_mirage
10/16
FFA DM Mirage #1
82.208.17.101:27632
de_mirage
14/21
Retakes #1
82.208.17.101:27969
de_mirage
0/11
Mirage Only #1
82.208.17.49:27868
de_mirage
0/14
FFA DM Mirage #1
82.208.17.59:27635
de_mirage
0/14
Surf Easy #1
82.208.17.49:27086
surf_flow
0/11
TeamSpeak 3
ts.epiczone.sk
16/250
Online hráčov: 63

Čítať tému

Fórum / Counter-Strike 2 / Žiadosť o unban
1v1 ARENY/MIRAGE ONLY / UNBAN
#112-09-2020 11:32
1. - https://sourcebans.epiczone.sk/index.php?p=banlist&searchText=doseda

Player doseda
Review Demo
Steam ID STEAM_0:1:158233498
Steam3 ID [U:1:316466997]
Steam Community 76561198276732725
Invoked on 06.09.2020 21:27
Banlength Permanent
Expires on Not applicable.
Reason Cheating (Aim lock / Aim tracking)
Banned by Admin msk
Banned from Epiczone.sk | MIRAGE ONLY [TICK 128, !ws !knife ...
Total Bans No previous bans
Blocked (0) never

2. - Zdravím, chtěl bych požádat o UNBAN, dostal jsem neprávem udělený BAN za Cheating (Aim lock / Aim tracking). Jak říkám všude. Hraji čistě, nemám zapotřebí používat programy třetích stran k tomu, aby hrál "lépe". Vůbec mi nedělá problém hrát tak jak hraji s celým AT ve spectu. Nemám co skrývat, jen se dojděte kouknout všichni. Ukážu vám to ŽIVĚ a né to pak koukat na 32tick DEMU. Když hrajete na 64/128tick serverech. Reálně na tom DEMU není nic kde bych viděl Aim lock nebo podobné funkce. Celkově mi přijde že an žádném DEMU i na tom za který jsem dostal BAN za AB nic nebylo. Víc miss shotů než fragů. Dodávám i pár her z MM. Aby jste si dokázali představit.

Tady máte poslední moje hry z MM. Hraji převážně PREMADE s lidma s 1v1 areny.
- https://imgur.com/a/nOz2sst

Abych to celé uzavřel, nepodvádím. Pokud si to někdo myslí. Budiž. viz. ADMIN Chemie, přijde mi jako by nedokázal ustát že mu trefím 2HS po sobě. Vždy okamžitě ve spectu, okey, beru to, ale to arogantní jednání z jeho strany taky není úplně od věci. Když už jsi ADMIN, měl by jsi jít lidem příkladem a být rozumný, né je hned odpálkovat a stavět se k nim negativně. Nemyslím to špatně, jen už mám dost zkušeností s vedením AT u jiných nejmenovaných portálů. Pevně věřím že dojdeme k správnému závěru. Chtěl jsem se vyjádřit dříve, ale kvůli pracovním povinnostem jsem to musel odložit, psal jsem to i TRIXIE. Nemám problém za vámi dojít popřípadě na TS3/DC povykládat rozumně. Děkuji s pozdravem DOSEDA :-)
největší frajer
Upravil doseda dňa 12-09-2020 11:45
#212-09-2020 12:49
Hello Doseda. You already have been banned for cheating, High Admins said that Trixie's demo was clear okay ?

Then we were sure that you were cheating so we recorded many demos from you playing on the Epiczone Servers. I personnaly have 1 demo of you tracking Trixie throught the banana wall while spraying with AK-47.

So, Chemie got you, do you even know why ? Because as you can see in the demo in mirage only, you were holding top-mid from window : You shot at the exact same moment when a guy in T-Spawn went on your crosshair. He was T-Spawn, and you window. For Chemie and some other admins it's a triggerbot.

You say you don't need any cheat to play good okay, maybe you're a good player legit, but here on servers you're cheating. Then you say that the 32Ticks/s demos are useless, ok sometimes it's laggy, but it's not explaining the triggerbot in mirage, not explaining the spray following throught walls.

And you know, MSK didn't ban you because you're doing 2 headshots in a row, but because you were using wallhack and aimbot AT LEAST. And you absolutely know that you're not doing only 2hs in a row : http://hlstats.fakaheda.eu/hlxce_1657...yer=214809

On 4,134 kills, 3,221 were headshots. That's 77.9% Headshots.
You have only 2 days of connection time on servers.
Even Chemie (best player of epiczone) has 68% HS.

Oh and by the way, the guy who banned you is the owner of Epiczone so good luck now, it's not a normal admin like Trixie or Chemie or even me ;)

Deal with it, and stop thinking admins are dumb enough to not see your cheats, this is disrespectful.
Mathieu PepoThink
#312-09-2020 13:41
Táto správa je viditeľná len pre adminov
Neměl jsem na práci nic lepšího, takže jsem napsal tuhle větu, následně jsem vzal každé jednotlivé slůvko a vybarvil jej jinou barvou, tak abych vypadal co nejvíce... "cool"? Asi jo, co vím, tomu nerozumím, ale možná díky tomuhle textu i někdo pochopí, že to vypadá retardovaně.
Upravil Slaeer TS3 Admin Roka 2019 TeamSpeak Admin Sponzor dňa 12-09-2020 13:50
#412-09-2020 13:58
Ahoj Doseda, musím sa priznať, že som si myslel, že už prestaneš zapierať, priznáš sa, ospravedlníš sa a potom s odstupom času požiadaš o unban za určitých podmienok.... Nevadí, nemal som byť naivný.

To, že cheatuješ sme vedeli už dlhšie, ale bolo ťažké nájsť dostatočný dôkaz, lebo vždy keď sme ťa začali spectovať, tak si sa začal hrať na bota, ktorý nevie strieľať, jeho reakčný čas bol neskutočne pomalý a peekovanie bolo na smiech. Si hráč, ktorý vie hrať s cheatami. Na WH by sme ťa nedostali, lebo si to vedel veľmi dobre maskovať. Aj Triggerbot si mal veľmi dobre nastavený a lockol si sa až keď si bol relatívne blízko pri hlave. Trvalo nám to 3-4 dni, kým sme dostali dostatoční dôkaz. Prvý krát si sa pripojil na Mrg only a to bola osudová chyba, lebo v arénach sa dá prefirovať a predpovedať kde ťa kto peekne , ale na Mrg only to bolo moc vidieť. Ban si dostal od majiteľa portálu ,ako už Mathieu povedal, a nemyslím si, že by len tak zmenil svoj názor, keďže sa na tom zhodlo viacero ľudí. Dúfam, že sa do budúcna poučíš.


Hi Doseda, I have to say that I thought you would stop being in denial, you would apologize and later on with certain conditions you would ask for the unban. Nevertheless, I was naive.

The fact that you were cheating was known to us for quite a long period of time. However, we were not able to get good enough prove, because every time we went to spectate you you started playing like a bot, your shooting and spray control was rubbish, your reaction time was an absolute joke and peeking was awful. You are a player who knows how to play with cheats. If you were just wallhacking
I do not think we would have had enough evidence to ban you because you were, and I have to say that, great at hiding it. The triggerbot was configured very wisely as well, but not wisely enough unfortunately for you. It took us about 3-4 days to get the required evidence. Your fatal flaw was that you connected to Mrg only. In arenas it is possible to prefire, preaim the peek, but while playing Mrg only it was too obvious. You were banned by Epiczone owner as Mathieu mentioned above and I think he is not going to change his mind considering that more admins had the agreement that you had been cheating. Hopefully, you are going to take something a lesson perhaps from your actions into the future.
#512-09-2020 14:12
Táto správa je viditeľná len pre adminov
#612-09-2020 14:12
Zatím lock, Majitel udělil ban, poté si otevře a dořeší.
*********************************************
Pokud potřebuješ poradit či mě kontaktovat ---> ZDE mě kontaktuj
****************************************
Admin : Na všech serverech
Hlavní CS:GO ADMIN
TS ADMIN

***************************************
ZDE můj steam profile
#712-09-2020 15:12
Ahoj, admini ti to tu všetko dostatočne zhrnuli. Demo hovorí za seba.

Žiadosť zamietame, lock.

Prihlásenie





Nie si zaregistrovaný? Vytvoriť účet

Náš Discord

Anketa


Za ktorú postavu hráš na našom Zombie serveri najčastejšie?


Terminátor
27%

Hannibal
33%

Umbrella Force
11%

Strike Force
20%

Phantom Slayer
2%

Shadow Slayer
7%

Hlasy: 55
Len prihlásení môžu hlasovať.
Začiatok hlasovania: 26.02.2024

Archív ankiet

Online na webe

Hostí Online: 26
Užívateľov Online: 0

Darkdeagle Majiteľ13 min
Pursuit15 min
Goldy Sponzor CS 1.6 Admin19 min
siko CS2 Admin22 min
Arbnor45 min
dallas148 min
Kemie Zástupce CS2 Hl. Admina Hl. CS2 CheatHunter51 min
ketamine Sponzor CS 1.6 Admin 1 hod
ItzzK1ndY 1 hod
TheReaper Sponzor Hl. CS Admin 1 hod

Registrovaní užívatelia: 6,734
Najnovší užívateľ: dominnn
TOPlist