Zombie #1
81.0.217.179:27252
zm_base_humans_lg
1/32
COD:MW #1
81.0.217.177:27381
de_dust2
1/10
1v1 ARENA #1 NOVÉ
82.208.17.105:27194
am_water_gg
0/32
Mirage Only #1
82.208.17.109:27133
de_mirage
10/16
FFA DM Mirage #1
82.208.17.101:27632
de_mirage
14/21
Retakes #1
82.208.17.101:27969
de_mirage
0/11
Mirage Only #1
82.208.17.49:27868
de_mirage
0/14
FFA DM Mirage #1
82.208.17.59:27635
de_mirage
1/14
Surf Easy #1
82.208.17.49:27086
surf_beginner
0/11
TeamSpeak 3
ts.epiczone.sk
1/250
Online hráčov: 31

Čítať tému

KYBERŠIKANA
#110-03-2017 16:40
Zdravím, rozhodl jsem se napsat příspěvek pod názvem "Kyberšikana", kterou pozná hodně lidí jak z internetu, her či v reálném životě.

Je zde mnoho lidí, kteří jí poznají, ale jsou tu tací, kteří zrovna neví její dosavadní pojem.

KYBERŠIKANA pojem
- Kyberšikana už od svého pojmu poukazuje na šikana přes internetovou síť. Známe veškeré verze kyberšikana (dále jako KŠ) jakožto rozesílání fotek, které nechceme aby byly uvedeny, nadávky na určité členy rodiny a dalších mnoho možností.
S KŠ jakožto admin se setkávám na serveru poměrně často a proto bych chtěl dát vědět hráčům jak se chovat. Za mě těchto pár řádku je podstatně důležité a některé věci osobně považuji za KŠ.

Vznik KŠ
Vznikají mnoho situací na serveru kdy se mladí či starší hráči pohádají kvůli triviálním záležitostem a pomalu ale jistě se dostávají do situace, která navazuje na KŠ.
Nejdřív je to malá hádka kde se vymění pár nadávek, později slovní útoky na hráče no a nakonec se dozvídáme informace o jejich rodině ve smyslu že je to bezcitná dě**a a spousty dalších. Jelikož píši tento post o KŠ, už s tím mám nějaké zkušenosti a stala se mi nedávno na našem serveru 1v1 v CSGO. A to tak že si daný člověk nejdříve pohrál s mým internetovým připojením, později s mojí IP adresou kde našel mé fotky a asi tak den či dva dny mě obtěžoval po sociálních sítích jako je Instagram, Twitter či FB.

Projev KŠ
Jelikož KŠ vzniká rozsáhlou hádkou dotyční si toto neuvědomují a začínají tzv. hrotit situaci
Zde je malý seznam co zahrnuje zmíněná KŠ :
1) Hádky s určitým hráčem
2) Nadávání do rodiny či příbuzných
3) Vyhrožování úmrtím člena rodiny nebo zmíněného hráče
4) Hledání adresu domu člověka
5) Provokace je taky považována za KŠ, ale jen ta provokace která spadá do šikany, která se v tu dobu mísí do KŠ.

Toto jsou asi nejdůležitější body KŠ na které je si dávat pozor.

Následky KŠ
Následky jsou u lidí různé a berou se jako rozsáhlý pojem.
Upozorňuji, že mladší 11 let to nemusí vzít jako srandu a potom jsou z toho veliké problémy.
KŠ vyústí k možnému telefonátu na Policii nebo také kmentálnímu či fyzickému poškození hráče. Je mnoho videí kde jsou následky dětí kteří se setkaly s KŠ a jak to s nimi dopadlo.
Následky KŠ jsou mentální zhroucení, deprese, fyzické poškození vůči sám sobě, smrt nebo také rozrušení celého vnitra člověka.

Proč tento příspěvek píši je zcela z mého svědomí a chtěl bych se o něj podělit, nejdříve chci objasnit, že pokud uvidím KŠ na serveru budu to trestně banovat a nehodlám se vám pak omlouvat či to řešit s vedením. Nedávno jsem se setkal s člověkem, který takto narážel do malého (cca 10-12 let) chlapce, po upozornění a vyjádření na TS se omluvil a už se to vícekrát neopakovalo.

Příběh o KŠ
Bylo to před pěti možná čtyřmi lety, kdy jsem se sám setkal s KŠ a následky mi zůstaly dodnes. Dříve jsem hrál CS 1.6 na komunitních serverech JB,HNS,Furien kde byla komunita velmi, jak to říct, no byla velmi aktivní ale i zlá. Začalo to malými hádky, kde měl převahu starší hráč, který si řekl že mě vyprovokuje, samozřejmě malý Vojta (Ano jmenuji se Vojta) neměl tak velkou zásobu slov a neuměl se bránit vůči slovůmy hlavně přes internet. Ze začátku do byly nadávky, potom se to dostalo až na nadávání do rodiny a nakonec výhružkami, že umřu. Nebral jsem to na lehkou váhu z části, ale nějaká nejistota tam byla. Po několika hodinách, si šikanátor zjistil mojí IP adresu, potom FB a nakonec moje bydliště přes katastr nemovitosí atd. ( V tom se moc nevyznám, ale nějak na to padlo, že si mě takto našel). Moje následky po těchto hádkách skončili depresema, mlácením do zdi do té doby než jsem měl polámané zápěstí a potom jsem se stáhl k řezání nohou či žil (Nakonec jsem skončil v nemocnici kde mě zachránili). Po týdnu těchto zkušeností mě ale čekal mnohem horší zážitek. Po škole cestou domů před mým domem stála osoba...Přišla za mnou a zařvala nahlas jméno ze hry, které jsem hned poznal (Byl to šikanátor, který mi dělal KŠ). Bylo mu cca. 22 a mě pohých 12-13 let. Skončilo to tak, že jsem měl zlomené obě ruce, rozraženou hlavu a přelámané prsty na nohou. Když mě po 20 minutách našel kolemjdouci zavolal záchranku. Po měsíci jsem se z toho dostal a následovalo měsíční pátrání po člověku, který mi takto zavinil doživotní následky. Po několika týdnech se našlo jeho bydliště, obličej se shodoval s kresbou a daný člověk byl zavřen na 3 roky co si pamatuji. Možná se vám to zdá přitažené za vlasy, ale člověk má hodně tajemství a o tohle bych se s vámi chtěl podělit.

Prosím, doufám že jste dočetli tento příspěvek a rád bych vás upozornil, pokud budete slýchat nadávky, zkuste mírnit svoje chování a začněte myslet na tím co vypustíte. Jelikož mám pravomoc jenom na 1v1, jestli uvidím náznak KŠ tak budu banovat velmi striktně a pokud to vyústí do KŠ nebudu váhat pomoci šikanovanému a obrátit se na pomoc někoho staršího či Policie ČR.
Děkuji za pozornost,
Vojta.

Zde je pár videí o KŠ :
1) Film o Kyberšikaně
2) Dívka, která po incidentu s KŠ skočila z mostu
3) Dokument o KŠ
Vše je v ENG jazyce, takže kdyžtak titulky nebo najít český dabing


#210-03-2017 17:10
v tomhle mas svatou pravdu jelikoz se mi to taky stalo chlapec neznesol prehru a pak zacal slovne napadat vyhrazat sa a podobne somariny samozrejme se dostal i k fotkam ci uz na "pokeci" a fb a od vtedy ani fb nemam ale vyustilo se do takoveho problemu ze mi nakonec dal adresu sel sem za nim a od nervou sem mu zlomil sanku a posadil na nejakycas na vozik ... a co cele z toho nakonec zbylo? ja v base on v nemocnici a ani jeden nedosiahol svoje iba zle stoho vzniklo...od vtedy sa nebijem je tomu skoro 10 rokov a seru na to obcas mi uletia nervi a za to se omlovam!!! mam svoji chorubu s ktorou musim bojovat a obcas mi lieky nerobia dobre tak do druhych rypnem... a tymto sa chcem aj ostatnym ospravedlnit koho som slovne napadol

Prihlásenie





Nie si zaregistrovaný? Vytvoriť účet

Náš Discord

Anketa


Za ktorú postavu hráš na našom Zombie serveri najčastejšie?


Terminátor
28%

Hannibal
30%

Umbrella Force
16%

Strike Force
17%

Phantom Slayer
3%

Shadow Slayer
6%

Hlasy: 64
Len prihlásení môžu hlasovať.
Začiatok hlasovania: 26.02.2024

Archív ankiet

Online na webe

Hostí Online: 44
Užívateľov Online: 0

toxo CS2 SA CS2 Cheathunter 5 hod
Darkdeagle Majiteľ 5 hod
DaBis 5 hod
TheReaper Sponzor Hl. CS Admin 6 hod
Gujandr 6 hod
siko CS2 Admin 7 hod
Warrior1 CS 1.6 Admin Roka 2023 CS 1.6 Server Admin CS 1.6 Cheathunter 8 hod
Happynek CS:GO Admin Roka 2023 Legenda - CS 1.6 Admin 6 rokov TeamSpeak Admin CS 1.6 Admin Roka 2019 Hl. CS2 Admin Vedenie 8 hod
ketamine Sponzor CS 1.6 Admin 9 hod
Abno 9 hod

Registrovaní užívatelia: 6,760
Najnovší užívateľ: Gliky
TOPlist